top of page

GRUP ŞİRKETLERİMİZ

KURTSAN İLAÇLARI A.Ş.

Temeli 64 yıl önce atılmış, Türkiye' nin en köklü firmalarından biri olan Kurtsan İlaçları A.Ş. nin amacı her zaman toplum ve insan sağlığını ön planda tutarak büyümek olmuştur. Bugün güçlü kadrosuyla Dermatoloji, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi, Fizik Tedavi ve Pediatri alanlarında Türkiye’ nin her yerinde faaliyet göstermektedir. Üretimler, Bandırma tesislerimizde GMP kurallarına ve ISO standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Tübitak ile ortak projeler yürüten Kurtsan İlaçları A.Ş., Ar-Ge konusuna her zaman önem vermiştir. Bu konudaki performansı ve ulusal sanayinin teknolojik gelişimine katkılarından dolayı İstanbul Ticaret Odası tarafından takdirname ile ödüllendirilmiştir. Türk ilaç sektöründe bitkisel ürünlerin üretimi konusunda öncülük etmiş ve yerli ilaçta ilk patent sahibi olmuştur. 300 çalışanı ile 100 çeşit üründen yılda toplam 20 milyon birim ürün üretilmekte, Türkiye’ nin tüm bölgelerinde eczane, hastane ve diğer satış noktalarına ve dünyada 25 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir’ de merkez ofisleri bulunmaktadır. 

www.kurtsanilaclari.com

ilac_logo.png
KURTSAN MEDİKAL SAN. VE TİC. A.Ş. 

Kurtsan Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş., tıbbi flaster, yara bandı ve hastane gereçleri üretmek üzere 1988 yılında Alman teknolojisiyle kuruldu. Bandırma' da 55.000m² alanda WHO' (Dünya Sağlık Örgütü)nun, GMP (İyi Üretim Yöntemleri) kurallarına uygun, 5.500m² kapalı alan içeren tesisleri, 1992 yılında üretime açıldı. Tüm ürünleri, Sağlık Bakanlığı‘nın belirlediği koşullara uygun izinlere sahip olan Kurtsan Medikal, 2003 yılından itibaren ISO 9001 kalite yönetim belgesine ve sonraki yıllarda ISO 13485 Tıbbi Malzeme Üreticileri Kalite Yönetimi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahip oldu. Kurtsan Medikal, Roll markası ile Türkiye pansuman ve sağlık ürünleri pazarında önde gelen markaların başında yer alıyor ve ürünlerini Avrupa dahil birçok dünya ülkelesine ihraç ediyor. 

www.kurtsanmedikal.com

medikal_logo.png
OTACI BİTKİSEL ÜRÜNLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 

Otacı, geleneksel tedavi yöntemlerini modern teknoloji ile birleştirerek ürünler üreten ve konusunda Türkiye'nin özgün ve güvenilir bir markasıdır. Yerli ilaç sanayinde ilk patent alan marka da Otacı'dır . Ürünlerimiz, ilaç hassasiyetinde Bandırma'da bulunan kendimize ait tesislerimizde GMP kurallarına ve ISO standartlarına göre üretilmektedir. Kurtsan şirketler grubunun en gözde markalarından biri olan OTACI öz Türkçe’ de hekim anlamına gelmektedir. Otacı markasının ilk ürünü 36 yıl önce piyasaya çıkan bitkisel pastillerdir. Pastilleri bitkisel şampuanlar izlemiştir. Otacı A.Ş. olarak her ürünümüzü iftiharla, güvenle piyasaya sunmakta ve sürekli ürün gamına yeni ürünler eklemekteyiz. 
Ürünlerimiz; 
- Hayvanlar üzerinde test edilmeden geliştirilmiştir. 
- Renklendirici ve boyar madde içermemektedir. 
- Dermatolojik testleri yapılmıştır. 

www.otaci.com

otaci_logo.png
KURTSAN EXPORT 

350 çalışanımız ile Türkiye'nin tüm bölgelerindeki eczane, hastane ve marketlere ulaşıyoruz. 1990'ların sonunda tamamlayarak uygulamaya geçirdiğimiz kurumsallaşma çalışmaları ile oluşturduğumuz profesyonel kadromuz 200 den fazla ürünümüzü dünyanın 25'den fazla ülkesindeki tüketicilerle buluşturmak için çalışıyor. 

İhracat operasyonumuzu hem fason üretim, hem de markalı ürünlerle Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa, Uzak Doğu ve Amerika kıtasında mükemmel hizmet anlayışıyla yürütmekteyiz.

www.kurtsanexport.com

kurtsan_export.png
KURTSAN BİLİM, SANAT VE EĞİTİM VAKFI

Kurtsan Bilim, Sanat ve Eğitim Vakfı; çalışan ve yetenekli üniversite gençlere karşılıksız eğitim bursu sağlayan bir kurumdur. Kurtsan Bilim Sanat ve Eğitim Vakfı, insanların eğitilmesinde bilim ve sanatın en güçlü temel olduğu bilinciyle 1994 yılında kurulmuştur. Bilim, ekonomi, sanatsal ve kültürel faaliyetler, halkla ilişkiler konularında etkinliklerini sürdürmenin yanı sıra; eczacılık, sağlık gereçleri, kozmetik ve sağlıklı beslenme ürünleri alanında da tüm araştırma ve çalışmaları desteklemektedir. 

www.kurtsan.org

kurtsan_vakfi_logo.png
bottom of page